Lipiec 22 2018 06:41:26
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


SZKOŁA PAWŁOWICE -1926

Szkoła: katolicka 5cio klasowa
Miejscowość: Pawłowice
Powiat: Leszno
Kierownik: Komorowski
Inspektor: Tyczewski

Klasa V
Gospodarz klasy: Jan Tomawski
Marja Dawidziakówna, Felicja Sobecka, Jadwiga Galonówna, Władysław Andrzejczak, Florjan Cierniewski, Stefan Cichoński, Alfons Cichoński, Franciszek Musielak, Sylwester Bladocha, Franciszka Woźniakówna, Joanna Katarzyńska, Pelagja Wilczkowiakówna, Jadwiga Patelkówna, Franciszka Poprawska, Katarzyna Łaszczyńska, Marja Biedrzyńska, Felicja Wiśniewska, Monika Piotrowiakówna, Bernard Kubiak, Zuzanna Nawrocikówna, Jan Foruniak, Józef Radayk, Antonina Tórzówna, Agnieszka Skrzypczakówna, Stanisława Małychówna, Wanda Woźniak, Stefan Machowiak, Zygmunt Jakubowski, Stefan Pomykała, Józef Dawidziak, Marek Katarzyński.

Klasa IV
Gospodarz klasy: Marja Kuryttówna
Izabela Górna, Klara Wicherkówna, Cz. Cichońska, Marja Ratajczakówna, Gertruda Kaliska, Marja Osięgłowska, Barbara Kołodziejówna, Marja Müllerówna, Franciszka Handkówna, Anna Jankowiakówna, Cecylja Borowiakówna, Anna Łaszczyńska, Jadwiga Fortuniakówna, Helena Rzeźniczakówna, Wiktorja Borowiakówna, Agnieszka Cicha, Machowiakówna, Walentyna Jaraczewska, Joanna Kaiserówna, Barbara Rosadzińska, M. Chudzińska, Ignacy Poprawski, Tomasz Raburski, Stanisław Dudziak, Edm. Majsnerowski, Władysław Patelka, Stanisław Skórzewski, Ign, Matuszewski, Stanisław Chudziński, Jan Tobółka, L. Patelka, Wojciech Patelka, Franciszek Mielcarek, W. Sobczak, Ciszak, Jan Adamczak, Marek Kaiser, Franciszek Kubiak, Klauza, Kazimierz Wróblewski.

Klasa III
Gospodyni klasy: Zofja Szymańska
Ignacy Kaliski, Ryszard Tomikowski, Wincenty Matuszewski, Czesław Przewoźny, Juljan Jakubowski, Stanisław Raburski, Kazimierz Stankowski, Kazimierz Ciszak, Antoni Patelka, Józef Podkowski, Stanisław Śmigielski, Franciszek Rozwalka, Stanisław Nowak, Józef Katarzyński, Stanisław Adamczak, Jan Raburski, Józef Musielak, Stanisław Galon, Ignacy Kubiak, Stanisław Heliński, Feliks Wróblewski, Ewa Cichońska, Agnieszka Jakubowska, Agnieszka Nowakówna, Pelagj Matylówna, Walentyna Cicha, Weronika Patelkówna, Stanisława Machowiakówna, Józefa Jakubiakówna, Franciszka Kubiakówna, Pelagia Müllerówna, Marjanna Stróżyńska, Barbara Fortuniakówna, Felicja Zielińska, Agnieszka Adamczakówna, Magd. Borowiakówna, Agnieszka Piotrowiakówna, St. Jankowska, Joanna Cugierówna, J. Łaszczyńska, Musielakówna, Magd. Walkowiakówna, Tomasz Walkowiak.

Klasa II
Gospodyni klasy: Stanisława Hawliczkówna
Marja Czapska, Marja Jaraczewska, Cecylja Sobecka, Helena Sobczakówna, Józefa Mikołajaczakówna, Rozalja Juchocka, Apolonja Wróblewska, Anna Helińska, Rybińska, Agnieszka Adamczakówna, Władysława Kajzerówna, Janina Patelka, Franciszek Skórzewski, Józef Borowiak, Franciszek Szpurka, Walenty Biedrzyński, Józef Raburski, Marek Tórz, Stanisław Majchrzak, Ignacy Merta, Bolesław Wiśniewski, Antoni, Bladocha, Józef Katarzyński, Antoni Małycha.


-----------------------------------------------------------------------

Fotografie i spis uczniów pochodzą z Księgi Pamiątkowej będącej wyrazem hołdu narodu polskiego dla narodu amerykańskiego z okazji 150 rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości USA.

Uwaga: brak podpisów uczniów klasy I.

Całość dokumentu znajduje się pod adresem:
https://www.loc.gov/rr/european/egwinv/index.html


WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.01 2,678,787 Unikalnych wizyt