Marca 04 2024 02:53:44
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


Rok szkolny 1957/58

KRONIKA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BELĘCINIE

Rok szkolny 1957/58

2.09.1957 rozpoczęcie roku szkolnego 1957/58. Kierownik szkoły po wygłoszonym przemówieniu i powitaniu nowego rocznika dzieci wstępujących w szeregi uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Belęcinie nowym dokonał podziału dzieci według wychowawstw, poczym wychowawcy odprowadzili wychowanków do klas.

4.10.1957 roku Wojskowa Komisja Rejonowa w Lesznie powołała kierownika szkoły Kostaniaka do wojska celem odbycia ćwiczeń wojskowych na trzy miesiące.

611.1957 roku przybył do szkoły przydzielony przez Wydział Oświaty przy PPRN w Lesznie nauczyciel Jerzy Rzeźniczak w zastępstwo na okres dwóch miesięcy.

6.01.1958 roku na sali u ob. Dudki Jana w Belęcinie Nowym odbyła się uroczystość choinkowa. Nauczycielki Kostaniak Bożena i Grys Teresa przygotowały z dziećmi występy. Nauczyciel Gruca Stanisław nie przygotował z dziećmi nic i nie był w ogóle obecny.
Po występach dzieci, gwiazdor rozdał dzieciom ufundowane przez komitet Rodzicielski paczki. Dużą aktywnością przy organizowaniu choinki wykazali się przewodniczący Komitetu rodzicielskiego ob. Szołkołowicz Edward i członek ob. Skorupski Antoni. Po rozdzieleniu paczek odbyła się zabawa taneczna dla dzieci przy choince.

14.01.1958 roku odbyła się wizytacja szkoły przez kierownika Wydziału Oświaty kol. Wronę i zastępcę Skrzetuskiego. Ze względu ma chorobę nauczyciela Grucy Stanisława kierownik Wydziału zapowiedziała w najbliższych dniach ponowną wizytację, która nastąpiła 22.01.1958 roku. (...)

2.02.1958 roku odbyły się w sali szkolnej wybory do Rady Gromadzkiej w Belęcinie Nowym. Na pierwszego członka Prezydium GRN wybrano kierownika szkoły Kostaniaka. Nauczycielka Grys Teresa brała czynny udział jako członek Komisji dla obliczania oddanych głosów.

30.04.1958 roku odbyła się uroczysta sesja Gromadzkiej Rady Narodowej w klasie szkolnej w Belęcinie Starym. Dzieci szkolne pod kierunkiem nauczycielek Kostaniak Bożeny i Grys Teresy dały występy. Na akademię przybyły dzieci szkolne z Górzna również z występami.

1.06.1958 roku na boisku przy szkole w Belęcinie Nowym Komitet Rodzicielski urządził dla dzieci wyścigi we workach, z jajkiem, biegi. Dzieci zostały obdarowane cukierkami, ciastkami i lemoniadą.

18.06.1958 roku szkoły w Belęcinie i Bojanicach zorganizowały wspólną wycieczkę do lasu. Na leśnej polanie zostały zorganizowane zawody wśród dzieci.

21.06.1958 zakończenie roku szkolnego. Absolwenci klasy VII zostali pożegnani przez kierownika szkoły i dzieci. Wieczorem urządzono wieczorek i zabawę. W czasie wakacji w szkole przeprowadzono remonty. W 3 klasach zrobiono nowe podłogi, wszystkie klasy pomalowano, zakonserwowano drzwi i okna, na zimę zaopatrzono szkołę w węgiel. Do klasy od strony północnej w Belęcinie Starym wstawiono dwa nowe okna.


WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,114,185 Unikalnych wizyt