Listopada 21 2024 13:00:50
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


Rok szkolny 1972/73

Dalsze wdrażanie w życie treści Karty zgodnie z jej duchem i literą prawa, to jedno z głównych zadań w bieżącym roku szkolnym zarówno władz szkolnych, jak i wszystkich organów związkowych. Autorytet społeczny zawodu nauczycielskiego oraz modelowe zmiany w szkolnictwie to główne zadania tego roku. Autorytet, ranga szkoły zależeć będą przede wszystkim od jakości i wyników naszej pracy. Dlatego od pierwszego dnia w codziennym trudzie realizujemy wskazania partii i rządu, wychowując młodzież na światłych i twórczych obywateli o wysokim poczuciu odpowiedzialności za przyszłość i losy naszej ojczyzny.

1.09.1972
Szkoła Podstawowa Mierzejewo stała się z dniem 1 września szkołą filialną Szkoły Zbiorczej w Drobninie. Nauczyciel bierze udział w radzie pedagogicznej tej szkoły. Uroczyste rozpoczęcie roku nastąpiło 1 września. Dnia następnego już normalne zajęcia w szkole w następującym układzie: w klasie I – 6 uczniów, w klasie II – 5 uczniów, w klasie III – 5 uczniów, a w klasie IV 3 uczniów (razem 19 uczniów). Wszyscy uczniowie będą pobierali naukę w klasach łączonych: klasa I z II, a klasa III z IV. Uczniowie są w pełni zaopatrzeni w podręczniki i inne przybory szkolne.

Dnia 23 września zjawia się w szkole przedstawiciel MO i rozmawia z uczniami o bezpieczeństwie ruchu na drogach i bezpieczeństwie dzieci. W dzień święta Milicji Obywatelskiej troje dzieci pojechało do Komendy MO w Krzemieniewie i złożyło najlepsze życzenia naszym Milicjantom w imieniu kierownictwa szkoły i swoich kolegów, ofiarowując im skromną wiązankę kwiatów.

Święto Karty Nauczyciela w tym roku obchodzono wcześniej, bo już 14 października. Tego dnia nauczyciele pracowali do godziny 10, a potem odbyły się kawki i spotkania z rodzicami. Dzieci złożyły swemu nauczycielowi skromne kwiaty, laurki oraz najlepsze życzenia w dniu jego święta.

5-go grudnia odbyło się zebranie Komitetu Rodzicielskiego oraz wywiadówka. Na tym zebraniu nauczyciel przedstawił aktualny stan Szkoły Gminnej oraz przygotowania jakie są robione w celu jej uruchomienia. Na zebraniu byli obecni wszyscy rodzice dzieci uczęszczających do szkoły w Mierzejwie. Obecny rok szkolny dzieli się na trzy okresy klasyfikacyjne.

Dnia 24 maja 1973 niebywała uroczystość w szkole. Szkoła zajęła przodujące miejsce w konkursie pod tytułem „Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO” w roku szkolnym 1972/72, przyznane przez Powszechną Kasę Oszczędności w Poznaniu. Tego dnia nauczyciel otrzymał z rąk przedstawiciela PKO Leszno 17 książek, 1 nóż, komplet do tenisa stołowego, paletkę i piłkę ręczną do podziału między wszystkie dzieci. Nagrody zostały wydane w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Każde dziecko otrzyma książkę, a jeden z chłopców drogą losowania otrzymał nóż harcerski. Paletka, piłka ręczna oraz komplet do tenisa stołowego zostały własnością wszystkich uczniów. Opiekun Koła SKO dostał bon towarowy dla własnego wykorzystania w wysokości 500 zł. Nagrody zostały wydane dnia 2 czerwca 1973 wraz ze słodyczami. Następnie był wyjazd do szkoły zbiorczej w Drobninie, gdzie każdy uczeń otrzymał lody. Tutaj na boisku szkolnym odbyły się zawody sprawnościowe. Na zakończenie najlepszym wydano nagrody rzeczowe.

I tak znów dobiegł rok szkolny do końca. Zakończenie roku szkolnego 1972/73 odbyło się dnia 20 czerwca. Wszystkie dzieci otrzymały promocję do klas wyższych. Uczniowie za trudną i mozolną pracę swego wychowawcy złożyli mu skromne wiązanki kwiatów.

W bieżącym roku szkolnym aż siedmiu uczniów wybiera się na kolonie letnie POHZ nad morze. Tam będą odpoczywały i nabierały sił na nowy rok szkolny.

WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,923,312 Unikalnych wizyt