Lipca 16 2024 12:22:25
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


Joanna Pierzchała-Musielak - artystka, poetka, działaczka społeczna.

Urodziła się 14 października 1977 r. Osoba o niezwykłej osobowości. Dzieciństwo spędziła z Rodzicami w miejscowości Mierzejewo gmina Krzemieniewo skąd pochodzi jej rodzina. Jak sama podkreśla jest z tego bardzo dumna. Należy wspierać i promować małe miejscowości. Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła Liceum Ekonomiczne im. J.A. Komeńskiego w Lesznie. Była pracownikiem administracji, kierownikiem, prowadziła własną działalność. W 2006 roku startowała w wyborach do Rady Miasta Leszna. Wydała zbiór wierszy pod tytułem „W Sercu Jednorożca”, „Barwy Życia”, „Skrzydła”. Finansowane i wydane przy udziale Urzędu Miasta Leszna. Zawiera on wiersze o Lesznie, o życiu, o ludziach którzy odeszli. Prostota, szczerość, prawda to największe walory tomików.
Brała udział w Gali dla Mateusza Obiegały w marcu 2015 r., która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Lesznie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Łukasza Borowiaka. Cały dochód ze sprzedaży debiutu literackiego przekazała na ratowanie chorego chłopca. oraz Gali MBWA w Lesznie poświęconej tragicznie zmarłemu utalentowanemu artyście Przesławowi Kornackiemu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Leszna.
Joanna jest jedną z wielu znanych osobowości leszczyńskich opisanych w książce „Kto jest w kim w Lesznie”. Nieustannie działa społecznie, wspiera potrzebujących - ma za sobą kilka akcji anonimowych, bo jak sama mówi, robi to z serca. Przy udziale Urzędu Miasta Leszna pisze i wydaje bajki dla dzieci które pod Patronatem Honorowy Prezydenta Miasta Leszna są rozdawane z maskotkami chorym dzieciom w szpitalach oraz rodzicom noworodków aby w ich życiu pierwsza była książka i bezcenne słowo. Odwiedza przedszkola i dociera do dzieci aby zaszczepić w nich miłość do czytania. Otwiera wyobraźnię i serca przedszkolaków. Kocha poezję, sztukę i fotografię. Z zamiłowania pisze wiersze płynące prosto z serca. Trwają prace nad jej kolejnymi książkami. Kocha przyrodę, podróże, ludzi. Jej motto brzmi: „Najcenniejszy dar to życie, które mamy i to, że jesteśmy dobrymi ludźmi. Czasem niewiele potrzeba aby tak było.” Najchętniej czas wolny spędza z rodziną.

Jest żoną Tomasza Musielaka oraz mamą czterech synów i córki: Gracjana 25 lat, Jakuba 23 lat, Dominika 21 lat, Dawida 13 lat i Zuzi 5 lat.

"Zawsze się cieszę, kiedy mogę pomóc i jednocześnie rozpowszechniać poezję. Dzieci są jak gąbka i chłoną wszystko, co im przekażemy. I chciałabym zaszczepić w nich wartości najcenniejsze. Nie jest to świat ani materialny, ani wirtualny, ale coś cenniejszego bezcennego co My, dorośli możemy im przekazać, a co dla nich dziś nie stanowi wartości. To budowanie realnych wspomnień, których z serca nikt im nie wymaże. To drugi człowiek, który leżąc obok nie jest dla nas niewidzialny. To słowo czytane, które pozwoliło rozwijać się każdemu z nas. Możemy im przekazać tę cząstkę naszego dzieciństwa, bo to my właśnie najbardziej widzimy i odczuwamy te zmiany, czasem wcale niestety nie lepsze. Nasze dzieci niestety nie mają już tego odnośnika.". – Joanna Pierzchała-Musielak

WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,490,073 Unikalnych wizyt