Lipca 15 2024 10:42:28
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


Protokół z 22 czerwca 1936

Dnia 22. czerwca 1936

zebrała się Rada Szkolna Miejscowa na zebraniu w następującym składzie: przewodniczący Więckowiak, Stachowiak, Andrzejczak, Ewertowski, Franzke, Boruczkowski.

Porządek:

1. Zapoznanie się z pismem Wydziału Powiatowego w sprawie roli szkolnej.
2. Dyskusja i napisanie protokółu.

Miejscowa Rada Szkolna w Krzemieniewie na zebraniu w dniu 22. czerwca 1936 zapoznawszy się z pismem Wydziału Powiatowego nr 5d/3/36 z dnia 29 i 30 maja 1936 oraz po uważnem przeczytaniu protokółów Rady Szkolnej Miejscowej z dnia 27. września 1936 i 25. października 1935 oświadcza:
1. O roli dla Kierownika przy układaniu wspomnianych budżetów na rok 1934/35 i 25/36 nic w ogóle nie postanowiono, gdyż Miejscowa Rada Szkolna dotąd nie zmieniła uchwały z dnia 15. grudnia 1931, mocą której należy się Kierownikowi panu Boruczkowskiemu 10 mórg roli. Miejsocwa Rada Szkolna zainteresowała się jedynie cyframi budżetu, wskutek czego stało się możliwem, że na 1 stronie budżetu zakradł się błąd, że Kierownik używa 1 ha ziemi.
Miejscowa Rada Szkolna nie dawała również żadnego polecenia Rendantowi panu Andrzejczakowi, aby wstrzymywał panu Boruczkowskiemu dzierżawę. Obecni słyszeli, jak pan Andrzejczak oświadczył, że pan Boruczkowski był zawsze wobec niego taktowny i w ogóle żadnych nieporozumień między nimi nie było z powodu zatrzymanej dzierżawy. Również słyszeli obecni, jak pan Andzrejczak stwierdził, że nigdy nie mówił panu Boruczkowskiemu o tem, że nie może dzierżawy wypłacić, ponieważ w budżecie figurują dla Kierownika tylko 4 morgi ziemi.

Przewodniczący Więckowiak Franzke


WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,487,039 Unikalnych wizyt